TEXAS HIGH SCHOOL
BASS ASSOCIATION

NORTHEAST DIVISION

ITINERARY OR INFORMATION FOR LAKE FORK 10/13/18 PDF

Current Entries for LAKE FORK 10/13/18 PDF

THSBA 101 PDF-Almost everything you want to know but were afraid to ask.

 

The northeast division consists of the following teams:


Franklin County, Winnsboro, Quitman, Alba-Golden, Camp County, Mt. Pleasant, Mineola, Hooks, Yantis, Mt. Pleasant Chapel Hill, Gilmer, Union Grove, Ore City, Grand Saline, Chisum, Rains, Atlanta, Liberty-Eylau, Prairiland, North Lamar, Omaha Paul Pewitt





Lake Fork

Lake Fork Marina 10/13/18 | download .pdf of results

LAKE PALESTINE (REGIONALS)

Bullard High School - April 21, 2018 | download .pdf of results




Lake Fork

Lake Fork Marina 10/13/18 | download .pdf of results

LAKE PALESTINE (REGIONALS)

Bullard High School - April 21, 2018 | download .pdf of results

LAKE BOB SANDLIN

Titus County Park - March 24, 2018

LAKE O THE PINES

Sandy Beach Marina - November 11, 2017 | download .pdf of results

LAKE FORK

Lake Fork Marina - October 14, 2017 | download .pdf of results

LAKE TYLER

Lake Tyler Marina - March 4, 2018 | download .pdf of results


Individual Team Names
School
T1
T2
T3
T4
T5
Totals
Landon Bautista - Colin Brown
Quitman
500
0
0
0
0
500
River Simonek - Tristan Rychlik
Mineola
499
0
0
0
0
499
Noah Sanders - Cason Ragsdale
Winnsboro
498
0
0
0
0
498
Wade langley - Kobe Mcadoo
Winnsboro
497
0
0
0
0
497
Carson Collvins - TY McCarley
Franklin County
496
0
0
0
0
496
Jared Byrd - Kasey Cochrane
Rains
495
0
0
0
0
495
Isaac Deison - Dylan Calvert
Grand Saline
494
0
0
0
0
494
Aldyn Rowan - Carson Fisher
Grand Saline
493
0
0
0
0
493
Dawson Whitehurst - Evert Glas
Winnsboro
492
0
0
0
0
492
Landon Mabry - Kade Dickson
Winnsboro
491
0
0
0
0
491
Tyler Miklos - Zeth Whittington
Mt. Pleasant
490
0
0
0
0
490
Ben Burroughs - Hayden Marshall
Quitman
489
0
0
0
0
489
Hudson gentry - Kris Killian
Rivercrest
488
0
0
0
0
488
Jordan Stanford - Jannah Haney
Winnsboro
487
0
0
0
0
487
Jessica Thomas - Colby Lindley
Franklin County
486
0
0
0
0
486
Michael Dobson - Hayden Gowin
Grand Saline
485
0
0
0
0
485
Marla Ward - Solo
Rivercrest
484
0
0
0
0
484
Caleb Teeters - Tanner Block
Mineola
483
0
0
0
0
483
Cody Ballard - Conner Easley
Grand Saline
482
0
0
0
0
482
Raegan Reeves - Jon Robert Gekiere
Franklin County
481
0
0
0
0
481
Clayton primrose - Garon Dupree
Atlanta
480
0
0
0
0
480
Kason Gaby - Vlake Weissert
Alba Golden
479
0
0
0
0
479
Dakota Groves - Kole Sustaire
Rains
478
0
0
0
0
478
Jesse Bosher - Lane Homer
Grand Saline
477
0
0
0
0
477
William Graham - Dallas Scott
Yantis
476
0
0
0
0
476
Dallas Scott - William Graham
Yantis
476
0
0
0
0
476
Kyle House - Wyatt Bozeman
Rains
475
0
0
0
0
475
Tyler Welborn - Zane Phillips
Mt. Pleasant
474
0
0
0
0
474
Cord Fowler - Jacob Ballard
Grand Saline
473
0
0
0
0
473
Pake South - Kendall Hays
Harmony
472
0
0
0
0
472
Jordan Davison - Jayden Morgan
Grand Saline
471
0
0
0
0
471
Garrett Thompson - Kody Pounds
Grand Saline
470
0
0
0
0
470
Trey Anderson - Austin Graham
Rains
469
0
0
0
0
469
Colton Holman - Lance Spivey
Union Grove
468
0
0
0
0
468
Dustin Mckinney - Preston Thompson
Grand Saline
467
0
0
0
0
467
Braden Reynolds - David Sowell JR
Alba Golden
466
0
0
0
0
466
Colter Hettich - Canaan Swanner
Winnsboro
466
0
0
0
0
466
Jace Mitchell -Danny Dral
Winnsboro
466
0
0
0
0
466
Bryce Manning - Kyler Moore
Rains
463
0
0
0
0
463
David McNeil - Kaleb Easley
MP Chapel Hill
462
0
0
0
0
462
Julian Anaya - Chandler Steele
Winnsboro
461
0
0
0
0
461
Cody Graves - Talon Howard
Alba Golden
460
0
0
0
0
460
Tate Waller - Clay Sepulveda
Cooper
459
0
0
0
0
459
Hunter Davidson -
Gilmer
458
0
0
0
0
458
Jacob Stallcup - Paytton Stanley
Grand Saline
457
0
0
0
0
457
Trey Mcpherson - Kyle Kelner
Grand Saline
456
0
0
0
0
456
Dylan Arenas - Mason Ragsdale
Alba Golden
455
0
0
0
0
455
nathan Brown - Nolan Brown
Winnsboro
454
0
0
0
0
454
Jonathan Martinez - Santos Aguillon
MP Chapel Hill
453
0
0
0
0
453
Grayson Mayberry - Brian Ramirez
Winnsboro
452
0
0
0
0
452
Grant Bohlken - Caydon Coffman
Franklin County
451
0
0
0
0
451
Ryan Butler - Cade Gordon
Prairiland
450
0
0
0
0
450
Micah Smith - Matthew Currie
Alba Golden
449
0
0
0
0
449
Carson Whitley - Cody Faulkner
Rivercrest
448
0
0
0
0
448
Timothy Block - Hunter Robinson
Grand Saline
447
0
0
0
0
447
Austin Gonzales - Colby Brooks
Liberty Eylau
446
0
0
0
0
446
Blake Denson - Rance White
Mt. Pleasant
445
0
0
0
0
445
Case Foster - Karson Stephens
Chisum
444
0
0
0
0
444
Damian Davidson - John Grider
Rivercrest
443
0
0
0
0
443
Colt Wilkins -Jace Busby
Winnsboro
442
0
0
0
0
442
Cindy Soto - Emma Pugsley
MP Chapel Hill
441
0
0
0
0
441
Hunter Wright - Trent Jennings
Alba Golden
440
0
0
0
0
440
Carson Bolin - Matt Mears
Franklin County
440
0
0
0
0
440
Jacob Myers - Joel Richards
Chisum
438
0
0
0
0
438
JC Brisendine - Andrew Lord
Quitman
437
0
0
0
0
437
Blakw Carter - Tanner Rankin
Liberty Eylau
436
0
0
0
0
436
Evan patrick - Brennan Hurst
Alba Golden
435
0
0
0
0
435
Nic Phillips - Tanner Easley
MP Chapel Hill
434
0
0
0
0
434
Cruise Shapp - Tailon Ramsey
Franklin County
433
0
0
0
0
433
Rance Crawley - Garrett Bohlken
Franklin County
432
0
0
0
0
432
Kolton Kimball - Ryan Ferguson
Liberty Eylau
431
0
0
0
0
431
Jackson Exum - Tanner Langston
Chisum
430
0
0
0
0
430
Jarrett Bartley - Darence Rushing
Rains
429
0
0
0
0
429
Carter Nicholson - Julian Ramirez
MP Chapel Hill
428
0
0
0
0
428
Makayla Jones - Solo
Camp County
427
0
0
0
0
427
Cole Mcniel - Trevor Brown
MP Chapel Hill
426
0
0
0
0
426
Presley Giles - Parker Giles
Pewitt
426
0
0
0
0
426
Aaron Graham JR - Dakota Anglin
Alba Golden
424
0
0
0
0
424
Reese Michaels - Garrett Wells
Alba Golden
423
0
0
0
0
423
Lucas Moody - Landon Priefert
MP Chapel Hill
422
0
0
0
0
422
Audie Mcaree - Beau Schellinger
Rains
421
0
0
0
0
421
Brandon Holland - Aubrey Barnes
Grand Saline
420
0
0
0
0
420
Adam Szepesi -Dalton Pendergast
Winnsboro
419
0
0
0
0
419
Kyd Cole - Logan Minick
Winnsboro
418
0
0
0
0
418
Jordan Boyd - Hunter Mayfield
Mt. Pleasant
417
0
0
0
0
417
Paislee Pendergrasss - Jade Kruse
Alba Golden
416
0
0
0
0
416
Alexis Mcphearson - Dakota Lewis
Quitman
415
0
0
0
0
415
Nicholas Perez - Dooley Anders
Winnsboro
414
0
0
0
0
414
Paden Stewart - Presefany Rodriguez
MP Chapel Hill
389
0
0
0
0
389
Zachary Milam - Carson Crooks
MP Chapel Hill
389
0
0
0
0
389
Brody Erwin - Levi Weems
Chisum
389
0
0
0
0
389
Ethan Cota - Bryce Bartlett
Mt. Pleasant
389
0
0
0
0
389
Kaci jackson - Zoe Carlisle
MP Chapel Hill
389
0
0
0
0
389
Carson Ruthart - CJ Weems
Chisum
389
0
0
0
0
389
Michael Pena - Solo
Rains
389
0
0
0
0
389
Trintan Hostetler - Maverik Oldfield
Grand Saline
389
0
0
0
0
389
Jake Lee - Jake Haggerton
Mineola
389
0
0
0
0
389
Wade Langley - Grant Newton
Winnsboro
389
0
0
0
0
389
Shawn Gunderson - Trenton Beamon
Liberty Eylau
389
0
0
0
0
389
Dylen Mcmanus -Dodge Gains
Alba Golden
389
0
0
0
0
389
Dalton Copland - Brandon Morton
Grand Saline
389
0
0
0
0
389
Chandler Satterfield - Ben Latham
Pewitt
389
0
0
0
0
389
Caden Mcglamery - Noah Azlin
Winnsboro
389
0
0
0
0
389
Jordan Gable - Cameron Taylor
Rains
389
0
0
0
0
389
TY Sanders - Keaton Decker
Franklin County
389
0
0
0
0
389
Landry Mills - Jesus Yanez
Rains
389
0
0
0
0
389
Cayden Holland - Cole Richey
Quitman
389
0
0
0
0
389
Landon Wallace - Justin Case
Franklin County
389
0
0
0
0
389
Seth Ashley - Travis Smith
Pewitt
389
0
0
0
0
389
Rhys Kelley - Tyler Fraizer
Pewitt
389
0
0
0
0
389
Cainan Hollingshead - Kyle Evans
Rains
389
0
0
0
0
389
Mines Tanor - Kolby Kelley
Pewitt
389
0
0
0
0
389
Matthew Stuart - Peyton Childress
Rivercrest
389
0
0
0
0
389
Jett Morris - Callie Osmon
Pewitt
389
0
0
0
0
389
Caleb Hamby - Joshua Lewis
Quitman
389
0
0
0
0
389
Nathan Smith - Cade Hyman
Franklin County
0
0
0
0
0
0
Jayton Tipps -Dustin Harris
Grand Saline
0
0
0
0
0
0
Wesley Estese - Trysten Maynard
Chisum
0
0
0
0
0
0
Tyler Berkley - Brice Hart
Union Grove
0
0
0
0
0
0


School
T1
T2
T3
T4
T5
Totals
Winnsboro
100
0
0
0
0
100
Grand Saline
99
0
0
0
0
99
Franklin County
98
0
0
0
0
98
Rains
97
0
0
0
0
97
Quitman
96
0
0
0
0
96
Rivercrest
95
0
0
0
0
95
Mineola
94
0
0
0
0
94
Alba Golden
93
0
0
0
0
93
Mt. Pleasant
92
0
0
0
0
92
MP Chapel Hill
91
0
0
0
0
91
Liberty Eylau
90
0
0
0
0
90
Chisum
88
0
0
0
0
88
Yantis
87
0
0
0
0
87
Harmony
86
0
0
0
0
86
Union Grove
85
0
0
0
0
85
Cooper
84
0
0
0
0
84
Gilmer
83
0
0
0
0
83
Prairiland
82
0
0
0
0
82
Camp County
81
0
0
0
0
81
Pewitt
80
0
0
0
0
80
DIVISION TOURNAMENT SCHEDULE
Oct
13
Northeast Division: Lake Fork
(Lake Fork Marina)
REGISTRATION EXPIRED | RESULTS | WATCH WEIGH IN
Nov
10
Northeast Division: Lake Wright Patman
(Atlanta State Park)
ENTER | RESULTS | WATCH WEIGH IN
Dec
15
Northeast Division: Lake Palestine
(Bullard High School)
ENTER | RESULTS | WATCH WEIGH IN
Feb
02
Northeast Division: Lake Bob Sandlin
(Titus County No. 1)
ENTER | RESULTS | WATCH WEIGH IN
Mar
02
Northeast Division: Lake of the Pines
(Lakeside Park)
ENTER | RESULTS | WATCH WEIGH IN
Apr
13
Northeast Division: Lake Palestine (regional)
(Bullard High School)
ENTER | RESULTS | WATCH WEIGH IN

ANGLER OF THE YEAR SPONSOR

It is the goal of the Texas High School Bass Association to provide a venue where high school students have the opportunity to compete in organized tournaments while establishing strict guide lines and academic standards that will allow our student anglers to excel in the class room and on the lake.